Dzień chorego

Dnia 29.02.2024 uczniowie klasy 3 pod opieką p. Moniki Magalas i ks. Jakuba Dziurgota MSF odwiedzili hospicjum im. Świętej Elżbiety w Złotowie, które prowadzą siostry Elżbietanki. Spotkanie rozpoczęło się wspólną Mszą Świętą, następnie uczniowie na świetlicy hospicyjnej wykonali piękny program artystyczny dla chorych, personelu oraz sióstr. Na koniec uczniowie wręczyli wszystkim przygotowane własnoręcznie serduszka, jako znak pamięci i modlitwy w intencjach chorych. Po wizycie w hospicjum uczniowie odwiedzili wystawę złotowskiego muzeum dotyczącą PRL oraz udali się na wspólny posiłek. Było to dla wszystkich bardzo cenne doświadczenie. Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy”.

Możesz być jak naukowiec

Dzisiaj w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipce uczestniczyliśmy w festiwalu naukowym „Możesz być jak naukowiec". Festiwal został zorganizowany dzięki przychylności Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich w Złotowie. Robot humanoidalny Pepper, mobilne planetarium, mobilny park nauki, multimedialna prezentacja edukacyjna „Dywizjon 303" to niektóre z atrakcji, które dla nas przygotowano. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też różne wykłady. My wzięliśmy udział w dwóch. Ten dzień to jedna z okazji do zdobywania wiedzy przez doświadczanie. Bardzo dziękujemy za zaproszenie organizatorom i gospodarzom szkoły w Lipce.

Our website is protected by DMC Firewall!