Pasowanie uczniów klasy I

Pasowanie na ucznia jest ważnym wydarzeniem dla każdego dziecka i jego rodziców. We wtorek 16 października przyjęto w poczet szkolnej społeczności w Stawnicy sześcioro nowych uczniów: Paulinę Belkę, Weronikę Czarnowską, Mateusza Dybę, Sylwestra Klóskę, Brajana Nowakowskiego i Miłosza Pałuczaka.

Dzieci popisywały się przed wiejską gospodynią (w rolę tą wcieliła się Dżesika Krause), rodzicami, starszymi kolegami i przedszkolakami umiejętnościami zdobytymi w szkole przez pierwszy miesiąc nauki w szkole. Umiały recytować wiersze o wsi tj. ,,Jajko” ,,Kwoka” Jana Brzechwy i śpiewać piosenkę pt. ,,Miała baba mak”.

Po złożeniu przysięgi, dyrektor Jadwiga Zbiżek pasowała wielkim ołówkiem każdego z uczniów. Potem nastąpił tradycyjny wpis paluszkiem do kroniki szkoły.

W drugiej części uroczystości odbyło się Pasowanie na Czytelnika. Dokonała tego bibliotekarka Dorota Lipińska wielką encyklopedią. Za tak udany pierwszy występ w szkole dzieci otrzymały wielkie rogi obfitości wypełnione słodyczami.

Our website is protected by DMC Firewall!