Wigilia Szkolna, Jasełka, Szkolny Przegląd Kolęd

Jak obyczaj stary karze, tak i w tym roku szkolnym 21 grudnia i w naszej szkole miała miejsce uroczysta Wigilia na sali wiejskiej. Uczestniczyli w niej wszyscy nasi uczniowie, przedszkolacy, nauczyciele wraz z panią dyrektor, kochani rodzice. Nie zapomnieliśmy zaprosić sołtysa naszej wsi Pana Eugeniusza Klóskę. Pierwszym punktem spotkania były życzenia od pani dyrektor, która odczytała też fragment z Ewangelii św. Łukasza mówiący o Narodzeniu Zbawiciela. Potem podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnej Wigilii. Następnie było coś dla ducha. Nasze przedszkolaki zaprezentowały nam się w Jasełkach. Wszyscy byli oczarowani i zachwyceni ich występem. W czasie Jasełek kolędy śpiewali wszyscy na sali pod przewodnictwem chóru uczniów z kl. IV i V. Mamy bardzo zdolnych przedszkolaków. Nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia jest śpiew kolęd. My też podtrzymujemy tą tradycję. Po Jasełkach miał miejsce Szkolny Przegląd Kolęd.

Uczniowie cały grudzień wraz z wychowawcami przygotowywali wylosowaną kolędę. Jury w składzie: pan sołtys Eugeniusz Klóska, pani dyrektor Jadwiga Zbiżek i pani Anna Stenka mieli bardzo trudne zadanie. Klasy zaprezentowały się rewelacyjnie, były ciekawe przebrania, oryginalne podkłady muzyczne, aranżacje, wykonanie. Ale udało się każda klasa otrzymała nagrodę - dyplom, kalendarz na nowy rok i słodkości. Liczyło się zaangażowanie, pomysłowość i trud, a tego naszym uczniom nie brakuje. Tego dnia nie mogło zabraknąć prezentów. Przyszedł i do nas Św. Mikołaj. Było wiele śmiechu, radości, zaskoczenia , bo co niektórym Mikołaj trochę pogroził. Wszyscy jednak dostali prezenty i zadowoleni wrócili do domów.