Kocham Cię Polsko

Festyn Świętojankowy pod hasłem „Kocham Cię Polsko” 13czerwca 2014 roku nad Jeziorem Piaskowym, zwanym Zamzą odbyły się tegoroczne Świętojanki. Wszystkich powitała pani Prezes Stowarzyszenia „Blisko Siebie”. Uczniowie i dzieci przedszkolne pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowały program artystyczny, w którym było mnóstwo tańców i piosenek. Najmłodsi zaprezentowali legendę pt. „Smok Wawelski”, a uczniowie z klasy II „Legendę o Zamkowej Górze”. Oczywiście nie zabrakło kabaretu, tym razem byli to następcy NeoNówki ze skeczem pt „Pogoda na wakacje”. Można było zobaczyć również specjalnych gości: Donatana &Cleo z utworem „My Słowianie” i gościa z zagranicy Conchitę Wurst. Było miło, głośno i radośnie.

Oprócz występów organizatorzy przygotowali szereg atrakcji:

- dla najmłodszego pokolenia był zamek dmuchany, ufundowany ze środków funduszu sołeckiego wsi Stawnica;
- wszyscy mogli skorzystać z punktów gastronomicznych, a w nich do wyboru i do koloru, czyli dla każdego coś dobrego, kawa, ciasto, kiełbaski w wyjątkowej obsłudze i wiele innych smakowitości,
- kto miał ochotę mógł pomalować fantazyjnie swoją twarz,
- kolejną atrakcją dnia były kajaki i możliwość bezpłatnego popływania nimi po pięknym jeziorze,
- były oczywiście zawody sportowe, które poprowadziła pani Beata Zbiżek, a wystartowały w nich 3 drużyny: Rzechtalskie, Orły i Pioruny. Zwyciężyła grupa Piorunów.

Stałą pozycją programu Świętojanek jest ognisko ,przy którym został rozstrzygnięty konkurs na wianek świętojankowy. Pierwsze miejsce zajął wianek wykonany przez: Wiktorię Czarnowską, Kingę Bartosz, Dżesikę Krause, Sarę Grzebińską. Następnie wyruszono na poszukiwanie kwiatu paproci. Tym razem odnalazł go Sebastian Pregdyś. Niespodzianką tego wieczora była taneczna. Ostatnim punktem tego pięknego wieczora był wspólny przemarsz z pochodniami i puszczanie wianków.

Do zobaczenia za rok.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd