Dożynki 2014

W sobotę, 13 września 2014 roku odbyły się w Stawnicy Dożynki . Już w piątek i w sobotę we wczesnych godzinach rannych trwały przygotowania do tego ważnego rolniczego święta. Zaangażowani w prace byli zarówno pracownicy szkoły, członkowie Stowarzyszenia, Rady Sołeckiej oraz mieszkańcy wsi.

Obchody tego wyjątkowego rolniczego święta rozpoczęto o godz. 1400 od uroczystej mszy św. w intencji rolników, którą celebrował ks. Paweł Olszewski. Na uroczystości gościliśmy wójta Pana Piotra Lacha. Po mszy orszak dożynkowy wyruszył na plac przy kapliczce, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Starostowie tegorocznych dożynek Państwo Natalia i Jan Gabrysiowie wręczyli bochen chleba sołtysowi Stawnicy Panu Eugeniuszowi Klósce, po czym wspólnie podzielili się nim z gośćmi. W dalszej części miała miejsce część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców wsi.

O godz. 1700 rozpoczął się turniej sportowy, w którym wzięły udział cztery czteroosobowe zespoły, rozgrywając 5 konkurencji. Później odbyła się licytacja tortów. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci: był mecz w dwa ognie i palanta. Podczas uroczystości nie zabrakło punktów gastronomi, stoisk handlowych. Chętni mogli wziąć udział w loterii fantowej. Finałowym akcentem tegorocznych Dożynek była zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych. W ten wyjątkowy dla mieszkańców Stawnicy dzień dopisała również pogoda - przez cały czas świeciło słońce.

Our website is protected by DMC Firewall!