Święto Niepodległości, 85 Rocznica Szkoły Polskiej w Stawnicy

Dnia 6 listopada 2014 r. odbyła się w naszej szkole Uroczystość z okazji Święta Niepodległości oraz 85 rocznicy Szkoły Polskiej w Stawnicy.

Uczniowie klasy V i VI przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Juszczak i pani Anny Stenki. Zarecytowali piękne wiersze, przypomnieli drogę Polaków do niepodległości i wzruszająco zaśpiewali piosenki patriotyczne. Następnie pani A. Juszczak zaprezentowała historię naszej szkoły. Przygotowała dwie gazetki, które ją ilustrują. Szczególnie ciekawe są przedwojenne zdjęcia oraz świadectwa sprzed 80 lat.

Gościem uroczystości był sołtys wsi pan Eugeniusz Klóska. Przekazał on informacje o herbie Stawnicy, który został wyłoniony w wyniku konkursu i obowiązuje od 2014 roku. Przekazał model herbu Stawnicy przedstawicielkom samorządu szkolnego, które wręczyły go pani Dyrektor Jadwidze Zbiżek. Zawiśnie on na szkolnym korytarzu. Naklejki z tym herbem otrzymali od gościa także wszyscy uczniowie i przedszkolacy.

Kolejnym punktem obchodów 85 rocznicy istnienia naszej szkoły było obejrzenie prezentacji multimedialnej pt. ,, Upływa szybko życie…”. Następnie delegacja złożona z nauczycieli, uczniów i rodzica udała się pod tablicę pamiątkową na budynku dawnej polskie szkoły, gdzie złożono kwiaty. Na koniec delegacja pojechała na cmentarz komunalny w Złotowie, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach nauczycieli stawnickiej szkoły.