Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

22 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Dzieci miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Tego dnia kolorowały plakat oraz brały udział w zajęciach bibliotecznych, gdzie poznały książki Janusza Korczaka oraz obejrzały film rysunkowy pt.” Król Maciuś I”.

Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka, poczucie własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem. Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „ Z Kulturą mi do twarzy. Moduł III Kocham, Lubię Szanuję -Nie ma dzieci ,są ludzie.