Jestem ostrożny w świecie realnym, ale też w wirtualnym

Dnia 17. 06. 2024 r w naszej szkole odbyła się akcja „czytelnik”. W tym roku pod hasłem „Jestem ostrożny w świecie realnym, ale też w wirtualnym”. Akcja rozpoczęła się od prezentacji na temat bezpieczeństwa w sieci oraz pojęcia hejtu. Następnie nasi uczniowie wzięli udział w rozmaitych zabawach do których należały : konkurs 1 z 10 oraz literowe zagadki z użyciem gogli, gdzie dzieci musiały z zakrytymi oczami odgadnąć hasło z użyciem przygotowanych do tego literek. Następnie uczniowie z naszej szkoły odgadywali przygotowane przez nauczycieli rebusy i przygotowywali hasła związane z bezpieczeństwem w sieci. Zwieńczeniem wydarzenia była gra edukacyjna o bezpieczeństwie w sieci z użyciem aplikacji Kahoot. Uczniowie bawili się doskonale, poszerzając swoją wiedzę o bezpieczeństwie w Internecie.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd