Mikołajki szkolne

W naszej szkole hucznie obchodziliśmy Mikołajki. Wszystkie klasy wcześniej wylosowały zadania, które właśnie dziś zaprezentowały. Słuchaliśmy piosenek, wierszy. Przypomnieliśmy sobie legendę o Świętym Mikołaju. Wiemy skąd się wzięła choinka, co znaczy adwent, jakie potrawy są tradycją stołu wigilijnego. Obejrzeliśmy praktyczny pokaz nakrywania stołu świątecznego. Ciekawa była prezentacja multimedialna na temat? „Kto ,gdzie i kiedy" wręcza prezenty. Odbył się też turniej zagadek rebusów, krzyżówek świątecznych i warsztaty plastyczne ozdób mikołajkowych. Każdy z nas został Świętym Mikołajem, bo od tygodnia gromadziliśmy różne rzeczy, którymi obdarujemy potrzebujących z naszej miejscowości. Jutro samorząd uda się w drogę i przekaże mikołajkowe paczki. Było wspaniale, przez kilka godzin prezentowaliśmy nasze talenty i wspaniale się bawiliśmy. Za rok też przygotujemy taki mikołajkowy dzień .