Witamy pierwszoklasistów

20 X 2015r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły i czytelników szkolnej biblioteki. Najpierw mali uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez Panią Jesień, a przyniesione przez skrzaty leśne. Musieli zaprezentować się w wierszu i piosence, rozwiązać zagadki, odpowiadać na pytania skrzatów. Po zdanym egzaminie przystąpili do uroczystego ślubowania. Potem pani dyrektor Jadwiga Zbiżek używając „ołówka giganta” pasowała pierwszaków na uczniów i wręczyła im pamiątkowe dyplomy.

W dalszej części uroczystości bibliotekarka , pani Dorota Lipińska dokonała pasowania na czytelnika, a opiekun SKO pani Ilona Biedak wręczyła uczniom atrybuty oszczędzania tj. książeczki SKO.

Na zakończenie uczniowie otrzymali prezenty od przedszkolaków oraz od rodziców i udali się na słodki poczęstunek.