Akcja Żonkil

19 kwietnia częściowo włączamy się w ogólnopolską Akcję ,, Żonkil. Uczniowie klas I- VII + pracownicy szkoły przyczepią sobie wycięty przez siebie mały żonkil, który zakładamy, by oddać cześć bohaterom powstania w getcie warszawskim. Powstanie wybuchło 19 IV 1943 r. w Warszawie. Nie była to walka o zwycięstwo, tylko walka o godną śmierć, z bronią w ręku, na własnych warunkach, walka bardzo nierówna z Niemcami. Upadło 16 V 1943, efekt - całkowita likwidacja getta. Dawny dowódca powstania (Marek Edelman, który przeżył wojnę) otrzymał kiedyś 19.04 od nieznajomej osoby bukiet żółtych żonkili, stąd symbol powstania. Zakładamy go w kolejne rocznice powstania, jako wyraz pamięci, szacunku , podziwu dla bohaterów ale i wyraz sprzeciwu wobec wszelkiej nienawiści,  nietolerancji , przemocy.