Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu. W tym dniu na kilka sposobów postanowiliśmy uczcić to ważne wydarzenie. Uczniowie klasy 6 i 7 pod opieką pani Ewy i Doroty sprzątali teren wokół naszego Jeziora Piaskowego. Filip i Remek zmierzyli jego obwód, podając jego wielkość na podsumowaniu wszystkich działań. Inni sadzili rośliny, porządkowali teren wokół szkoły. Najmłodsi wykonali prace plastyczne i rozwiązywali różne zagadki i krzyżówki na temat Ziemi i jej ochrony. Niektórzy uczniowie przygotowali też wiersze o tematyce ekologicznej. Pamiętajmy, że dbać o Ziemię musimy wszyscy i to nie tylko w dniu jej wielkiego święta.