Wieczernica listopadowa

10 listopada o godzinie 1800, w sali wiejskiej w Stawnicy odbyła się uroczysta „Wieczernica listopadowa” z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na uroczystość tę zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy Stawnicy. Na tle utworu muzycznego „Jest taki kraj” uczniowie wraz z panią Agnieszką Rzechtalską ( w roli babci ) i panem Stanisławem Rzechtalskim ( w roli dziadka) rozpoczęli program artystyczny. Między wierszami i piosenkami o charakterze patriotycznym został wyświetlony film „Animowana historia Polski”.

Cały program artystyczny ubogaciła piękna prezentacja multimedialna przedstawiająca zdjęcia dotyczące m.in. rozbiorów Polski, działaczy patriotycznych.

Drugą część naszej uroczystości rozpoczęły dziewczęta interpretacją ruchową do utworów Fryderyka Chopina. Potem nastąpiło patriotyczne karaoke. Mili goście chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu. Następnie przedstawiona została krótka prezentacja dotycząca obchodów Święta Niepodległości w naszej ojczyźnie.

Ostatnim punktem naszego programu była piosenka pt. „Kocham Cię Polsko”, która zaśpiewali i zatańczyli uczniowie naszej szkoły.

Na zakończenie pani dyrektor wszystkim podziękowała oraz zachęciła wszystkich mieszkańców do wywieszenia flagi dla uczczenia tak ważnej uroczystości.

Our website is protected by DMC Firewall!