Wiem co jem

Koło kulinarne „Wiem co jem” rozpoczęło swoją działalność z wielkim … smakiem. Uczestnikami tych zajęć są uczniowie z klasy II i III. Spotkania te mają łączyć w sobie przyjemne z pożytecznym. Głównym założeniem koła jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką gotowania, ma ono także za zadanie: doskonalić współdziałanie w zespole, pomysłowość, dokładność , organizację pracy i utrwalać wiele innych umiejętności jak również poszerzać wiedzę o zdrowym odżywianiu.

Pierwsze spotkanie upłynęło pod hasłem czekoladowych babeczek!!! Było pracowicie, koleżeńsko, słodko, ale przede wszystkim smacznie i zdrowo. Kolejne kulinaria to soki owocowe i warzywne – mniam, mniam.

Cztery żywioły

Uczniowie klasy III przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów krótką inscenizację pt. „Cztery żywioły”. Wyposażeni w rekwizyty swoją grą świetnie ukazali zagrożenia ze strony żywiołów: powietrze – burze, huragany, woda – powodzie, ogień – pożary, ziemia – trzęsienia ziemi. Aktorzy oczywiście otrzymali brawa, ale to nie koniec, ponieważ przewidziany był także quiz tematyczny dla uczniów z klasy I i II. Po jego zakończeniu wspólnie przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania się, gdy żywioły nam zagrażają. Takie spotkanie to frajda dla wszystkich.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!